Haber

Muğla mezbahaları bayrama hazır

MUĞLA (İGFA) –Muğla Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşlara en iyi hizmeti verebilmek için çalışmalarını tamamladı.

ISO:22000:2018 kalite belgelerine sahip, belgeli Marmaris, Menteşe, Milas ve Fethiye Mezbahaları ile düzenlemesi ve temizliği yapılan Kavaklıdere Mezbahasında, Büyük Kurban Bayramı döneminde vatandaşlara hizmet verecek. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan İşletme Onay Belgesi ile sağlıklı ve hijyenik gıda üretilmesini sağlamak. İl Kurban Hizmetleri Kurulu kararına göre kurbanlık kesim bedeli büyükbaş hayvanlar için 1.250 TL, küçükbaş hayvanlar için 300 TL olarak belirlendi.

MAĞDURLAR AKŞAM GÜNÜ TESİSLERE KABUL EDİLMEYE BAŞLANACAK

Menteşe Mahallesi’nde kurbanlık hayvan satış yerleri Bayır Hayvan Hali ve Düğerek Hayvan Hali olarak belirlenirken, ilçenin hayvan pazarları diğer ilçelerde önceki yıllarda olduğu gibi açık tutulacak. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı veteriner hekimler, kurbanlık hayvanların satıldığı yerlerde hayvanların sağlık durumuna ilişkin gerekli denetimleri sistemli bir şekilde yapacak. Kurbanlık kesilecek hayvanlar 27 Haziran Salı günü öğle saatlerinden itibaren mezbaha tesislerine kabul edilmeye başlanacak. İl dışından gelecek kurbanlık hayvanlar için hayvan pasaportu, nakil belgeleri, veteriner sağlık raporu, dişi kurbanlık hayvanlar için veteriner hekim raporu mezbaha müdürlüğünden istenecektir. Kurbanlık küçükbaş hayvanlar için taşıma belgesi, erkek büyükbaş hayvanlar için hayvan pasaportu, dişi büyükbaş hayvanlar için hayvan pasaportu ve veteriner hekim raporu ile başvuru yapıldığında geliş sırasına göre numara verilecektir. ve bu numaraya göre kesim sırasına konulacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu